• About us
  • Research Center & Guide
  • Non Teaching Staff (Govt. Aided)2018-2019

    S.No

    Name

    Designation

    Qualification

    1 Mrs. Sangeeta Saggar Librarian M.A.,M.Phil., M.Lib.
    2 Mr. Santosh Kumar Sinha L.D.C. M.A., LL.B.
    3 Mrs. Shahzadi Khan L.D.C. M.A., LL.B.
    4 Mrs. Nitya Tirkey Lab. Technician 11th
    5 Mrs. Anastacia Toppo Lab. Attendant 11th
    6 Mrs. Kripa Gloria Ekka Lab. Attendant Hr. Sec.
    7 Mrs. Liyoni Xess Lab. Attendant Hr. Sec.
    8 Mrs. Kiran Minj Book Lifter B.A.
    9 Mr. Began Ekka Peon 7th
    10 Mr. Bijay Kumar Lakra Chowkidar Literate
     

    Non Teaching Staff (Under College Code 28B)2018-2019

    S.No

    Name

    Designation

    Qualification

    1 Miss Neetu Gupta L.D.C. M.A.,LL.B.,PGDCA
    2 Miss Mary Stella Minj Lab. Attendant I.A., Typing
    3 Mrs. Gloria Baxla Book Lifter B.A.
    4 Miss Sushila Kanti Ekka Lab. Attendant Hr. Sec.
    5 Mrs. Benedicta Tirkey Lab. Attendant Hr. Sec.
    6 Mr. Deenanath Sharma Carpenter 5th
    7 Mrs. Kamla Devi Sweeper Hr. Sec.
    8 Mr. Tarcicious Kujur Chowkidar 9th
    9 Mr. Manu Ram Gardner Literate
    10 Mrs. Augustina Lakra Sweeper Literate
    11 Mrs. Victoria Xalxo Lab. Attendant Hr. Sec.
    12 Mrs. Kripa Anita Lakra Lab. Attendant M.A.
    13 Miss Vandana Ekka Lab. Attendant Hr. Sec.
    14 Mrs. Nehmanti Sweeper Literate
    15 Miss Asha Ekka Lab. Attendant Hr. Sec.
    16 Miss Santosh Mani Gill Lab. Attendant M.A.
    17 Mrs. Nili Grace Tirkey Sweeper 7th
    18 Mr. Sushil Xess Daftari B.A.
    19 Miss Rajni Book Lifter M.A.
     

    Adhoc 2018-2019

    S.No

    Name

    Designation

    Qualification

    20 Mr. Vinay Upadhyay Computer Operater  

    Appointed by the institute 2018-2019

    S.No

    Name

    Designation

    Qualification

    21 Sr. Sheela Barwa Accountant M.Com.
    22 Mr. Linus Lakra Driver  
    23 Mrs. Amarmani Kujur Farrash  
    24 Miss Shashikala Tirkey Farrash 12th
    25 Mrs. Sampati Baxla Farrash  
     

    Vocational Course Staff 2018-2019

    S.No

    Name

    Designation

    Qualification

    26 Mr. Anil Surve Music  
    27 Mrs. Wahida Khatun Canteen Staff  
    28 Mrs. Jamila Begam Canteen Staff  
    29 Mrs. Nazma Khatun Beautician  
     
  •    MRP Final Report of Dr. Sachin Mandilwar